Çeşme ve Alaçatıda Pansiyon

2 Ocak 2017

Merhaba Değerli ÇeşmedePansiyon Üyeleri. Bugünkü makalemde Sizlere Çeşme ve Alaçatıda Pansiyon Konusunu İşleyeceğiz.

Çeşme ve alaçatıda pansiyon sayfamız gün geçtikçe kullanıcı ve yönetici sayısı artmakta. Fakat reklam almamakta. Bunun için bir önerimiz var bugünkü makalemde sizlere bunu yazacağım.

Çeşme ve Alaçatıda Pansiyon Sayfası Olarak Amacımızı Biliyorsunuz. Siz Değerli Pansiyon ve Otel Sahiplerine Sürekli ve Devamlı Olarak Müşteri Sağlamak Bunları Güzel bir şekilde siz değerli müşterilerimizin ve pansiyon sahiplerinin hizmetine sunmaktır. Kısaca Şimdi Alaçatıyı Tanıtalım Sizlere

Alaçatı, Çeşme Pansiyon

Alaçatı (Agrillia)
—  Mahalle  —
Çeşme Alaçatı'nın İzmirdeki Konumu

Çeşme Alaçatı’nın İzmirdeki Konumu

Ülke Türkiye Türkiye
İl İzmir
İlçe Çeşme
Coğrafi bölge Ege
Nüfus (2000)
 – Toplam 8.401
Zaman dilimi UDAZD (+3)
İl alan kodu 0232
İl plaka kodu 35
Posta kodu 35930

Koordinatlar: 38°16′53″K 26°22′27″D (Harita)

Alaçatı’da bulunan klasik Türk mimarisi evlerinden bir görünüm

Alaçatı’da bir sahil

Alaçatı, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi’ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

2000 yılı rakamlarına göre nufusu 8.401 kişidir. 704 kilometrekarelik alanında birçok eğlence mekânı ve oteli barındıran Alaçatı, Ege Bölgesi’nin önemli tatil beldelerinden biridir.

Alaçatı’ nın antik dönemdeki adı Agrillia’ dır. Alaçatı ismini ‘Alacaat’ adı verilen bir Osmanlı aşiretinden alır. Osmanlı döneminde Alaçatı’ da Rumlar ve Türkler yaşıyorlardı. Rumcada ‘Alacaat’ kelimesinin telafuzu zor olduğu için ‘Alacaat’ zamanla değişir ve günümüzde kullanılan Alaçatı adını alır.

İçindekiler

Kültür

Alaçatı Ot Festivali

2010 yılından beri düzenlenmekte olan festivalde bölgede yetişen otlardan yapılan yemeklerle ot çeşitlerinin tanıtılması hedeflenmektedir. Festival ilkbahar aylarında yapılmaktadır.

Kaynakça

  1. ^ “Alaçatı Ot Festivali 11 Nisan’da başlıyor”. Milliyet. 3 Nisan 2010. 2 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2015.
  2. ^ “Alaçatı Ot Festivali gün sayıyor”. Hürriyet. 3 Mart 2015. 2 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2015.

Çeşme ve Alaçatıda Pansiyon Gururla Sunar.

2 Yorum

  • MickeyJer 5 Ocak 2017, 23:48

    This is a very spectacular web design and is what I’m searching for. It has a lot of different kinds of secrets I am always trying to learn more tid bits about. Many thanks for making the website you did a great job and I am sure lots of users will enjoy it as well. I am an phoenis seo agency and also see that you’ve done an excellent job in the area too and if you need any help with the internet marketing send me a message and I can give you a few pointers. If you need elsa’s cleaning service flagstaff, my sister has an excellent service set up in Flagstaff Az, you can learn more info about it.

  • Catsnamesgix 18 Ocak 2017, 22:29

    Found cat didn’t know what to call it. Found here unisex cat names http://allcatsnames.com/unisex-kitten-names full list of names for cats.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir